• Polski
  • Greek
  • Italiano
  • Bulgarian
  • English
  • Română
  • Deutsch

Co mówią o Tobie Twoje perfumy?

Mówi się, że oczy są oknami duszy.

Mówi się, że oczy są oknami duszy. Równie głęboko można spojrzeć jednak przez wrota… zapachu. To, jakie perfumy najchętniej wybieramy, wiele mówi o naszej osobowości. Co zdradza Twój ulubiony zapach? Odkryj swoją perfumeryjną tożsamość.

Nie od dziś konkretne grupy zapachów kojarzą się z określonymi cechami. Przykład? Nuty kwiatowe najchętniej mają wybierać romantycy, owocowe – osoby aktywne i dynamiczne, a ciężkie, piżmowe perfumy to sygnatura tajemniczych melancholików. Dziś wiemy już, że to bardzo uproszczony podział.

Dzięki badaniom dr. Hirscha, neurologa i psychiatry, poznaliśmy lepiej związek między preferencjami zapachowymi a charakterem. Zobacz, co mówią o swoich „nosicielach” popularne składniki perfum.

Zapachy cytrusowe to domena tzw. alf – urodzonych przywódców. Mają oni naturalne cechy lidera, są ambitni, a czasem wręcz dominujący. Jeśli określenie „rekin biznesu” coś Ci mówi, to właśnie taki rekin często sięgnie po cytrusowe nuty. Grejfrut czy pomarańcza będą się więc nosić świetnie na przykład na prezesach, dyrektorach, kierownikach. Oczywiście – po godzinach.

Livioon 9 łączy w sobie cytrynę, jaśmin i drzewo sandałowe. To zapach niezwykle energiczny, lecz z nutką stateczności – idealny dla młodych, żywiołowych i ambitnych osób.

Akordy różane są częstym wyborem wśród osób wrażliwych i empatycznych, o skłonnościach do introspekcji. Jak mówi dr. Hirsch, fani róży w perfumach mają świetną samokontrolę, są naturalnie ostrożni i cechuje ich spora doza zdrowego rozsądku. To takie osoby, których przeszłość skrywa niewiele „brudów” czy zawstydzających wspomnień.

Lawendę wybierają osoby, które w Internecie nazwalibyśmy „labradorem interakcji społecznych” – otwarte, lubiące otaczać się ludźmi i tworzące silne więzi z innymi. Dobrze działają w grupie, często pełniąc rolę lokomotywy ciągnącej za sobą cały zespół. Lubią robić prezenty-niespodzianki, nigdy nie zapominają o urodzinach i zawsze są na miejscu, gdy ktoś bliski potrzebuje pocieszenia.

Wanilia nie zawsze oznacza słodycz. Miłośnicy waniliowych nut są żywiołowi, energiczni, często powiedzielibyśmy wręcz, że imprezowi. Uwielbiają dobrą zabawę i bycie w centrum wydarzeń. To z pewnością osoby ekstrawertyczne, które w piątkowy wieczór niechętnie zostają w domu. Sprawiają za to, że każde przyjęcie staje się ciekawsze.

Wanilia połączona z frezją i różowym pieprzem w perfumach Livioon 98 daje świeży, nieco frywolny, a zarazem męski i zdecydowany zapach.

Drzewo sandałowe to zapach perfekcjonisty. Takie osoby są swoimi największymi krytykami, a jednocześnie bardzo ambitnymi „działaczami” – po prostu muszą coś robić, ciągle udowadniać sobie swoją wartość i podnosić standardy. Mają wysokie wymagania wobec siebie i innych, dzięki którym docierają na szczyt. Wśród uznanych artystów, ludzi biznesu czy działaczy społecznych na pewno znajdzie się wielu „sandałowców”.

Owocowe perfumy kojarzą się ze słodkimi, uroczymi charakterkami – nic bardziej mylnego. Po nuty jabłka, jagód czy na przykład owoców tropikalnych najchętniej sięgają osoby… humorzaste, pełne sprzecznych emocji. Dla nich z jednej strony szklanka zawsze jest do połowy pusta, a z drugiej strony równie często znajdzie się czas i miejsce na sarkastyczny dowcip.

Fanów zapachu kokosa rozpoznać można na kilometr. Według dr Hirsha to bardzo modne, stylowe osoby, które dużą wagę przykładają do wyglądu. Po angielsku mówimy o nich „fashion-forward”, zawsze krok do przodu. Lubią drogą biżuterię i… autorytatywne przywództwo. Cenią sobie wysoką jakość, nie pogardzą też modną metką. Zawsze przyciągają uwagę otoczenia, choć bywają wrażliwi na krytykę.

Kokos, brzoskwinia i irys tworzą idealny zapach dla każdej fashionistki. Jest jednocześnie klasyczny i nowoczesny – nigdy więc nie wychodzi z mody. Livioon 57 doskonale oddaje ducha luksusu z nutą lekkości.

Gardenia doskonale podkreśla stabilną, dojrzałą osobowość. To zapach dla tych, którzy są ostoją spokoju, regulatorem napiętej atmosfery i sprawnym organizatorem. Osoby noszące gardenię poszukują przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Nie dla nich przelotne flirty czy częste zmiany pracy – zamiast tego wybierają szczęśliwe małżeństwo (często już w młodym wieku) i stabilny etacik. To przyjaciele na dekady.

Jaśminowe perfumy to, podobnie jak zapachy waniliowe, dodatek do przebojowego charakteru. Fani jaśminu lubią prowokować swoją odmiennością, są odważni, uwielbiają przygody. Życie jest dla nich za krótkie na przejmowanie się tym, co myślą o nich inni. To urodzeni optymiści, którzy na drugie imię mają spontaniczność.

Na koniec nasuwa się pytanie – czy odpowiednio dobierając perfumy, możemy zmienić swoją osobowość? Raczej nie, w końcu charakter kształtuje się w nas przez całe życie, ale… możemy wpływać na swój nastrój. Skutecznie! Świadomie wybrany zapach doda pewności siebie, wprowadzi w bardziej frywolny humor, zapewni poczucie stateczności i bezpieczeństwa. Zasada jest tylko jedna: perfumy muszą nam się podobać. Jeśli z nami nie „grają”, to nadają się tylko… do kosza.

Poznaj
naszą ofertę

Pomoże Ci w podjęciu decyzji oraz zbudowaniu w gronie przyjaciół własnej sieci sprzedaży.