• Polski
 • Greek
 • Italiano
 • Bulgarian
 • English
 • Română
 • Deutsch

Jak wybrać idealny krem do twarzy?

To podstawa naszej codziennej pielęgnacji!

Po ten kosmetyk sięga niemal każda z pań, a również mężczyźni używają go coraz chętniej. To podstawa naszej codziennej pielęgnacji! A skoro tak, to krem do twarzy – bo o nim mowa – powinien być idealnie dobrany do potrzeb skóry. Jak to zrobić? Czym kierować się przy wyborze? Co wyróżnia dobry krem? Uchylmy rąbka tej kosmetycznej tajemnicy.

Zacznijmy jednak od tego, czego nie brać pod uwagę przy zakupie kremu do twarzy. Ładne opakowanie, opinia koleżanki czy promocyjna cena zdecydowanie nie grają tutaj pierwszych skrzypiec. Choć piękny słoiczek z pewnością cieszy oko, to czy przekłada się na efekty? Przecież znasz odpowiedź. Choć krem sprawdza się świetnie u koleżanki, to czy sprawdzi się też u ciebie? Tego nie wiesz na pewno – dlatego rekomendacje traktuj jako jeden z plusów, a nie główny powód zakupu.

Określ potrzeby skóry

Pierwszym krokiem do wybrania idealnego kremu jest określenie potrzeb skóry. Jeśli znasz jej rodzaj i typ, z pewnością będzie ci łatwiej.

Podstawową potrzebą każdej cery jest nawilżenie. Wymaga go nawet najbardziej przetłuszczająca się skóra! Dlatego w składzie kremu szukamy substancji takich jak gliceryna, kwas hialuronowy, witamina A czy kolagen. Warto, by obok nich znalazły się także naturalne oleje. Im ich więcej (o ilości świadczy pozycja w składzie INCI – im dany składnik bliżej początku, tym większa jest jego zawartość), tym silniejszy będzie efekt nawilżenia. Warto więc określić, ile nasza skóra go potrzebuje.

W idealnym świecie krem, który tylko nawilża, w zupełności by wystarczył. Niestety, nie żyjemy w idealnym świecie. Większość z nas boryka się z różnorodnymi problemami skórnymi, do których należą m.in.

 • trądzik w różnych postaciach,
 • przebarwienia,
 • zmarszczki,
 • hiperkeratynizacja, czyli niepoprawny proces złuszczania naskórka,
 • wrażliwość i reaktywność,
 • rozszerzone naczynka.

Weźmy je pod uwagę, dobierając krem. Do obietnic producenta podchodźmy jednak ostrożnie – najważniejszy jest skład. Poznajmy więc popularne składniki celujące w nasz problem i szukajmy ich w kosmetykach.

Grupą substancji kosmetycznych, które przysłużą się każdej cerze, są witaminy. Dlatego jeżeli w kremie pojawia się witamina A, C, E, B3 czy B5 (pantenol) – tym lepiej. W kremie na dzień od Livioon znajdziesz, oprócz składników nawilżających i rewitalizujących, właśnie aktywny miks witamin. Pomogą one rozświetlić, odżywić i zregenerować skórę każdego typu.

Określ swoje oczekiwania

Potrzeby skóry to jedno. Jednak Ty również masz swoje oczekiwania, które warto nazwać. Być może nie lubisz, kiedy krem jest perfumowany. Być może cenisz lekkie opakowania, idealne w podróż. Zaprzyjaźniłaś się z konkretnym typem opakowania – najchętniej wybierasz słoiczki albo buteleczki z pompką. Wydaje się, że to błahe kwestie, jednak wpływają one na komfort użytkowania kosmetyku.

Osobną i nieco ważniejszą kwestią są oczekiwania względem konsystencji kremu i jego zachowania na skórze. Pewnie zauważyłaś, że niektóre produkty są bardziej zbite i gęste, inne lżejsze – niemal żelowe. Po które sięgasz chętniej? Czy krem musi nadawać się pod makijaż i dobrze z nim współpracować? Czy istnieją składniki, o których wiesz, że szkodzą Twojej skórze? Czy potrzebujesz w swoim kremie dodatkowej ochrony UV? Zastanów się nad tym, by dobrać idealny krem z jeszcze większą skutecznością.

Kremowy quiz

Przygotowaliśmy dla ciebie krótką checklistę, która ułatwi Ci podjęcie dobrej decyzji zakupowej. Jeśli wciąż nie znasz swojego kremu doskonałego, odpowiedz sobie na poniższe pytania:

  z jakich kremów byłaś zadowolona w przeszłości? co ci się w nich podobało?
  z jakich kremów nie byłaś zadowolona? co ci w nich przeszkadzało?
  co było niezgodne z twoimi oczekiwaniami?
  jaki jest rodzaj twojej skóry (sucha, tłusta, normalna, mieszana)?
  jaki jest rodzaj twojej skóry (trądzikowa, odwodniona, wrażliwa, naczynkowa, męska, dojrzała)?
  jaki jest twój największy problem, jeśli chodzi o cerę?
  jakie jest nasilenie tego problemu – słabe, średnie, mocne?
  jakie składniki pomogą go rozwiązać? poszperaj w internecie lub wracaj regularnie na nasz blog,
  by znaleźć kolejne wskazówki pielęgnacyjne
  jak prezentuje się skład produktu? możesz poprosić o analizę np. na grupach kosmetycznych
  na Facebooku albo samodzielnie wpisywać w wyszukiwarkę każdy składnik kremu
  czy stosunek jakości (określonej na podstawie składu) wydaje ci się adekwatny do ceny?
  czy tego produktu używają twoi znajomi? co o nim mówią?
  czy wśród internetowych recenzji często pojawiają się opinie negatywne,
  zwłaszcza dotyczące podrażnienia lub reakcji alergicznych?
  czego oczekujesz po kremie?

Uzbrojona w takie informacje, możesz wyruszyć na polowanie. Opowiedz ekspedientce w drogerii o swoich potrzebach i oczekiwaniach – lub lepiej skontaktuj się ze swoim konsultantem Livioon, który podpowie, czy nasze kremy na dzień i na noc są dla ciebie. Zgadujemy, że mogą już na zawsze podbić twoje serce!

Poznaj
naszą ofertę

Pomoże Ci w podjęciu decyzji oraz zbudowaniu w gronie przyjaciół własnej sieci sprzedaży.