• Polski
 • Greek
 • Italiano
 • Bulgarian
 • English
 • Română
 • Deutsch

Kiedy zacząć pielęgnację przeciwzmarszczkową?

Gładka, jędrna skóra jest synonimem młodości.

Gładka, jędrna skóra jest synonimem młodości. Jednak czas płynie nieubłaganie, a z wiekiem cera traci swój młodzieńczy urok… Jak sprawić, by oznaki starzenia pojawiły się jak najpóźniej? Kiedy zacząć pielęgnację przeciwzmarszczkową? Prewencją anti-age warto zainteresować się już po 20. roku życia!

Niestety, nie da powstrzymać się upływu czasu. Można jednak – przynajmniej w kwestiach urody – skutecznie go opóźnić. Widoczne starzenie skóry rozpoczyna się w wieku ok. 25 lat i jest to idealny moment, by na poważnie zainteresować się pielęgnacją przeciwzmarszczkową. Jak mówi stare porzekadło: lepiej zapobiegać niż leczyć i dlatego właśnie działajmy, zanim jeszcze dostrzeżemy pierwsze zmarszczki czy utratę jędrności.

Na funkcjonowanie naszej skóry ma wpływ wiele czynników. Jeśli chcemy, by wszystkie procesy przebiegały prawidłowo, a cera była zdrowa i promienna, zadbajmy o:

 • zróżnicowaną, bogatą w składniki odżywcze dietę,
 • odpowiednią dawkę ruchu,
 • właściwą ilość snu,
 • kontrolę stresu,
 • nawadnianie organizmu,

a na dokładkę dołóżmy skuteczną,
przemyślaną pielęgnację.

3 filary pielęgnacji przeciwzmarszczkowej

Zapobieganie zmarszczkom od strony kosmetycznej opiera się na trzech filarach: nawilżaniu skóry, działaniu antyoksydacyjnym oraz ochronie foto słonecznej. Tak naprawdę już nastolatki mogą wprowadzić je do swojej codziennej rutyny, jeśli używane produkty dobiorą odpowiednio do swoich potrzeb – wcale nie trzeba czekać, aż z lustra uśmiechną się do nas pierwsze kurze łapki.

Przede wszystkim pamiętajmy, że zmarszczki najszybciej pojawiają się na suchej skórze. Jest ona cienka, mało odporna na działanie czynników zewnętrznych, łatwo traci jędrność. Odpowiedniej nawilżenie to więc priorytet w pielęgnacji anti-age.

W używanych na co dzień kremach szukaj takich substancji jak kwas hialuronowy, mocznik, kwas mlekowy, ekstrakt z alg czy aloesu. Świetnym wyborem będą kremy do twarzy i pod oczy Livioon, bogate także w witaminy i inne cenne składniki aktywne.

Chroń skórę przed zmarszczkami

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do pielęgnacji antyoksydantów, czyli substancji chroniących komórki skóry oraz kolagen i elastynę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ich obecność w kosmetykach sprawi, że cera będzie promienna, zregenerowana i zdecydowanie dłużej zachowa równy koloryt, jędrność i gęstość. Antyoksydantami są na przykład obecne w produktach Livioon witamina C, witamina A, koenzym Q10.

Ważne, by zadbać także o antyoksydanty w codziennej diecie. Warzywa i owoce na talerzu oraz suplement z witaminą C pomogą chronić organizm i skórę od środka.

Obowiązkowo używaj także filtrów przeciwsłonecznych! Promieniowanie UV generuje ogromne ilości wspomnianych już wolnych rodników, a w efekcie – tzw. foto starzenie. W lecie sięgaj po kosmetyki z SPF 30 i więcej, dzięki którym opalisz się bezpiecznie i nie przyczynisz się do starzenia skóry. Także jesienią oraz zimą, jeśli planujesz spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu, zabezpiecz twarz kremem z filtrem. Nawet, jeśli o słońcu można tylko pomarzyć. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna!

Poznaj
naszą ofertę

Pomoże Ci w podjęciu decyzji oraz zbudowaniu w gronie przyjaciół własnej sieci sprzedaży.