• Polski
 • Greek
 • Italiano
 • Bulgarian
 • English
 • Română
 • Deutsch

Więcej o perfumach

Praktyczne porady

Co świadczy o wysokiej jakości perfum?

Przede wszystkim zawartość we flakonie kompozycji zapachowej – tzw. fragrance – czyli najważniejszego składnika perfum. Im jest jej więcej, tym trwalszy będzie zapach. Czy wiesz że większość „perfum” dostępnych w sklepach to wody toaletowe (4–10 % fragrance) lub wody perfumowane (11–17% fragrance)? Prawdziwe perfumy (18–30% fragrance) spotykamy niezwykle rzadko.

Jakość samej kompozycji – producenci sprzedają ją w rożnych jakościach. Wpływa na to między innymi proces leżakowania danego produktu. Wiele aromatów związuje się, wydobywając piękno zapachu, dopiero po kilku tygodniach leżakowania. LIVIOON ma wysoką jakość w genach, dlatego zawsze upewniamy się, czy nasze perfumy spełniają najwyższe standardy.

Pozostałe składniki perfum – w naszych perfumach znajdziesz m.in. wodę, sprawiającą, że zapach jest przyjemniejszy i dłużej pozostaje na skórze, gdyż nie paruje tak szybko jak alkohol, oraz filtr UV, chroniący skórę przed słońcem.

 

Jak przedłużyć trwałość perfum?

 • Aplikuj perfumy zaraz po kąpieli.
  Gorąca para wodna sprawia, że otwierają się pory skóry, a zapach ma szansę niemal wniknąć w jej strukturę. Perfumy zaaplikowane po kąpieli na rozgrzane ciało nie tylko będą pachnieć intensywniej, ale i dłużej – skóra będzie oddawać zapach równomiernie przez cały dzień.
 • Nawilżaj skórę.
  Zapach zdecydowanie lepiej trzyma się nawilżonej, gładkiej skóry. Osiada na niej równo, a dodatkowo balsam do ciała działa niczym pomocniczy nośnik aromatu. Perfumy wtapiają się w nawilżającą warstewkę kosmetyku i wraz z nim pozostają na skórze dłużej. Pamiętaj jednak, by użyty przez Ciebie balsam był bezzapachowy. W innym wypadku perfumy zmienią swoją woń.
 • Nie pocieraj nadgarstków.
  Zwyczaj pocierania nadgarstków po aplikacji perfum powinien odejść do lamusa. Zwykło się uważać, że dzięki temu zapach rozkłada się bardziej równomiernie, tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Pocieranie nadgarstków powoduje rozpad aromatycznych molekuł i w konsekwencji mniejszą trwałość perfum.
 • Perfumuj strategiczne miejsca.
  Zapach najlepiej utrzymuje się tam, gdzie skóra emituje więcej ciepła. Są to miejsca, w których pulsuje krew, a więc szyja, zgięcia łokci, nadgarstki czy obszar między obojczykami. Można perfumować także kostki lub pachwiny, niewskazana jest natomiast aplikacja zapachu za uszami. W tym miejscu skóra produkuje więcej sebum, które może negatywnie wpływać na aromat. Chcesz, by zapach był jeszcze bardziej intensywny? Nałóż odrobinę wazeliny kosmetycznej w miejsca, w których będziesz aplikować perfumy. Tłusta warstewka absorbuje aromaty lepiej niż balsam!
 • Wybierz silną nutę bazową.
  Nuta bazowa stanowi podstawę aromatycznych kompozycji, najtrwalszy akord perfum. To ona odpowiada za to, jak długo zapach utrzymuje się na skórze. By mieć pewność, że woń nie ulotni się zbyt szybko, wybieraj perfumy o odpowiedniej bazie. Za najbardziej trwałe uważa się aromaty ambry, piżma, leśnych żywic czy wanilii.
 • Perfumuj włosy.
  Włosy są fantastycznym nośnikiem zapachu – oddają go właściwie z każdym ruchem. Niestety, alkohol wchodzący w skład pachnideł może negatywnie wpływać na ich stan. By zminimalizować szkodliwe dla włosów konsekwencje, zaaplikuj ulubione perfumy na szczotkę lub drewniany grzebień. Dzięki temu alkohol odparuje, a zapach rozłoży się na włosach równomiernie. Możesz także stworzyć pięknie pachnący olejek do pielęgnacji końcówek, łącząc niewielką ilość bezwonnego serum lub naturalnego oleju z perfumami i nakładając miksturę na wilgotne włosy.
 • Nakładaj zapachy warstwowo.
  By zintensyfikować i utrwalić aromat perfum, dobierz do nich kosmetyki z tej samej linii zapachowej. Wypróbuj balsamy lub żele pod prysznic LIVIOON. Nakładając kilka warstw tego samego zapachu, sprawisz, że będzie on zdecydowanie trwalszy i lepiej wyczuwalny. W podobny sposób możesz łączyć ulubione aromaty, pamiętajśc jednak, że im mniej, tym lepiej.
 • Odpowiednio przechowuj perfumy.
  Wilgoć, światło i skrajne temperatury są największymi wrogami perfum. By ulubiony zapach jak najdłużej pozostał świeży, przechowuj go we właściwy sposób. Najlepiej w kartonowych opakowaniach w ciemnym miejscu. Traktujesz flakony niczym sztukę użytkową i lubisz cieszyć nimi oko? Wyeksponuj je na półce lub toaletce z daleka od okna i grzejnika. Nigdy nie trzymaj perfum w łazience i nie wkładaj ich do lodówki – panują tam ekstremalne temperatury i duża wilgotność, powodujące szybsze psucie się zapachów.
 • Odświeżaj zapach w ciągu dnia.
  Noszenie przy sobie flakonika perfum bywa uciążliwe, a przecież zdarza się, że w ciągu dnia chcesz ponownie zaaplikować ulubiony zapach. Jest na to prosty sposób: kilka bawełnianych płatków kosmetycznych dokładnie spryskaj perfumami i włóż je do małej torebki strunowej. Szczelnie zamknięte nie stracą aromatu i zaoszczędzą sporo miejsca. Przetrzyj wacikami skórę, by odświeżyć zapach.
 • Nadaj aromat ubraniom.
  Odzież potrafi długo zachowywać zapach, jednak zawarte w perfumach alkohol i substancje aromatyczne mogą odbarwić tkaninę i osłabić jej włókna. By nasze rzeczy pięknie pachniały i jednocześnie nie ulegały zniszczeniom, spryskaj perfumami kilka chusteczek higienicznych i ułóż je w szufladzie lub szafie. Ubrania będą absorbować aromat bez negatywnych konsekwencji dla ich stanu.

Poznaj
naszą ofertę

Pomoże Ci w podjęciu decyzji oraz zbudowaniu w gronie przyjaciół własnej sieci sprzedaży.